Nera - Caven

Al Carmine D.O.C.G.

Region Lombardie
Typ Červená vína
Odrůda Nebbiolo
Druh Suché
Zrání v dubových soudcích minimálně 18 měsíců dále 8 měsíců ve velkých dubových sudech
Teplota servír. 18°
Rok 2013
Objem 0,75 l
×

689 Kč / ks

Skladem

Al Carmine má své jméno podle charakteristického kostela, který dominuje v jedné z nejlepších vinařských oblastí Valtellina - Inferno. Je to nejmenší ze čtyř podoblastí Valtellina Superiore DOCG. Intenzivní a velkorysé Inferno se rodí z hroznů Nebbiolo a vyrabí se přímo ve vinici Caven. Má zvláštní morfologii, která je umístěna na strmých svazích a vysoké letní teploty tak stěžují práci vinařů. Ustanovením výrobní specifikace Valtellina Superiore D.O.C.G. Riserva musí víno před uvedením na trh zrát nejméně 36 měsíců, z čehož nejméně 12 měsíců v sudech.
Vinice se nachází na straně Rétských Alp od východu na západ s jižními expozicemi umístěné v oblasti produkce Valtellina Superiore Inferno v nadmořské výšce mezi 300 až 400 m. mezi obcemi Montagna ve Valtellině, Poggiridenti a Tresivio. Půda je písčitá, dobře propustná a středně hluboká.

Fermentace probíhá po dobu 12 dnů pod kontrolovanou teplotou. Po prvním stáčení se víno nechá v malých soudcích z francouzského dubu (nejméně 18 měsíců) a poté se přemístí do velkých dubových sudů na nejméně 8 měsíců.

  • VZHLED: rubínová, stárnutím má sklony ke granátové barvě
  • CHUŤ: měkká, sametová, dlouhá persistence
  • AROMA: ovocná vůně malin s lehkým nádechem fialek
  • SNOUBENÍ POKRMŮ: červená masa, pečeně, dušená masa, dobře vyzrálé sýry
  • ALKOHOL: 13 % vol
  • POTENCIÁL VÍNA: archivace více jak 10 let
     

Jsme výhradní dovozce, jinde tato vína nenajdete

Osobně vybraní vinaři, kteří mají příběh

Každému věnujeme maximum péče