Jmenuji se Lucie a můj příběh, vedoucí až ke značce Luvini, začal sportem.Jako profesionální volejbalistka a reprezentantka jsem procestovala hezký kus světa. Má kariéra trvala celých 15 let, z toho 8 let v zahraničí. Jedním z míst, kam mě sport dovedl, byla Itálie, první rok sever země a město Bergamo, rok druhý jih a slunná Calabrie.Byla to láska na první pohled. Sluncem zalitá města a venkov , dobré jídlo, cit či možná spíše slabost pro krásu a radost ze života srší z každého koutu této úžasné země a člověku nenarozenému v ní vyráží dech!

 

A někde tam vznikl také nápad dovážet do Čech italská vína. Navštěvování vinařů, degustace, rozpoznávání chutí a párování jídla a s vínem ve mně vyvolávalo příjemný pocit, že to je to, čemu se chci po kariéře věnovat. A čím více se blížil konec mé volejbalové kariéry, tím více se nápad stával skutečností.

Vybrala jsem pro vás malá vinařství, která znám osobně.Je pro mě důležité, znát prostředí, kde vína pěstují a vyrábějí. Tak jako každý sport má svá pravidla, dala jsem svému podnikání vlastní. Chci předávat příběh rodin, které svůj život zasvětili vinařství i ten, který se ve vínech ukrývá. Sdílet s vámi lásku k přírodě a pokladům, které nám dává. 

Vína, která najdete na mém e-shopu jsou velmi pečlivě vybrána a odzkoušena. Pocházejí od malých a středních vinařů.

Až později jsem si uvědomila, že cesta k vínům, kterou jsem si vybrala, může navázat na příběh mého dědečka, který na severu Čech obchodoval s křišťálem, a v jehož práci dnes pokračuje moje maminka. Ve spolupráci s designérem Lukášem Houdkem jsme vytvořili ucelenou kolekci skleniček s názvem Pearl Collection.

Víno nepotřebuje správný okamžik, ten je do něj s láskou vložen, ale správné sklo, které podtrhne jeho chuť.

A kromě chuti je to také pocit, který víno přináší. O tom, jak láhev vína dostane lidi k jednomu stolu. Nutí je nalít si, cinknout si sklenicemi, a pak si zase dolít. Nutí mluvit, sdílet zážitky, smát se a jíst skvělé jídlo. Úžasné víno má zkrátka silnou moc. Mocný, sluncem zalitý magnetismus spojovat lidi! 

 

Inspirativní zážitek a na zdraví vám přeje Lucie.