Pijete víno ze správných sklenic?


Lukáš Houdek navrhl pro Luvini kolekci skla, která vás bude rozmazlovat


Firma Luvini Lucie Smutné rozšiřuje svůj sortiment italských vín o nabídku kvalitních křišťálových sklenic na víno. Sklenice z kolekce Pearl Collection od Lukáše Houdka lahodí nejen oku, ale prokazatelně povyšují i chuť vína.
 

Každý dobrý vinař ví, že při pití vína není ani tak důležitá etiketa jako správné sklo. I to sebelepší víno podávané v nevhodné sklenici utrpí na svých kvalitách. Stejné víno bude z různých sklenic chutnat často diametrálně odlišně.

 

Autor kolekce Lukáš Houdek, mladý český designér s kořeny ve sklářské obci Nový Bor, k tomu navíc podotýká: „Pít dobré víno ze strojově vyráběné sklenice je barbarství. Mým cílem bylo navrhnout nápojový servis, který si lidé zamilují.“

Inspiraci našel v bublinkách neboli perličkách šumivého vína. Kulovité tvarosloví sklenic rozvíjí chuť a aroma vína, vůně ale zároveň zůstává v uzavřeném tvaru sklenice. To umožňuje pozdější plné rozvinutí chutí v ústech. Sklenice jsou technicky dokonalé a vyrábí je kvalifikovaní skláři.
„Od prvního dotyku je poznat, jak moc se tyto sklenice liší od všech ostatních. Funkční geometrie sklenic doplňuje jedinečný chuťový zážitek o vizuální vjem krásného a elegantního křišťálu,“ dodává Lukáš Houdek.


S nápadem zasnoubit italské víno malých vinařů s českým křišťálem přišla Lucie Smutná, majitelka e-shopu s italskými víny Luvini. Každé víno, které nabízí, má svůj specifický charakter, ve kterém se odráží tvrdá práce vinařů, láska k vínu a tradice přenášená z generace na generaci. „Právě proto jsem chtěla spojit dlouhou tradici výroby českého křišťálu a ruční výroby s velkolepými italskými víny s rodinnou tradicí,“ shrnuje projekt Lucie Smutná.
 

Více informací o kolekci vám řekne:
Lucie Smutná
lucie.smutna@luvini.cz
+420 724 052 701