La Baia del Sole Cantine Federici

Tradiční vinařská rodina

Rodina Federici, původem ze samosprávné oblasti Ortonovo v DOC "Colli di Luni" na hranicích Ligurie a Toskánska, má dlouhou zemědělskou tradici sahající až k počátku 20. století. Historie vede od Andrei, Carla a Franca až do příchodu Isa a Giulia Federiciho. Ti se v roce 1985 obnovením starého venkovského domu v Luni ( vesnička byla známá jako Ortonovo duo roku 2017) definitivně rozhodli zaměřit na pěstování hroznů Vermentino a na výrobu jakostních vín.

Právem ji proto můžeme nazvat tradiční vinařskou rodinou.

 

 

 

Odrůda révy Vermentino miluje slunce, vyžívá se v parních létech i písčité půdě, proto ji kromě Ligurie najdeme i v Toskánsku či Sardinii.

 

Vinařství je rodinnou tradicí, která je doprovází od narození. Vášeň, trpělivost a zkušenosti podporují jejich identitu jako vinařů. Rodina Federici o sobě ráda říká, že se cítí být velvyslancem kultury své země. Tento status je však výsadou, ale i odpovědností. Zavazuje ji k tomu, aby se chovala šetrně k životnímu prostředí, klimatu a tím pádem i vinicím a lidem. Vyrábí tak výrazné vína s jedinečným charakterem, které zosobňují vůně a chuť země, ze které rodina pochází.

S cílem umožnit dokonalý výběr hroznů, sklizeň probíhá s péčí ručně a všechny procesy hospodaření ve sklepě probíhají za neustálé pozornosti majitelů. A to od okamžiku převozu hroznů do sklepa v průběhu vinifikace, lahvování a následného zrání, kdy se lahve uloží do sklepa. Ten je chrání svými silnými kamennými stěnami.

 

Baia del Sole Cantine Federici se kromě všeho řečeného může také pochlubit svou výstavní plochou věnovanou propagaci a prodeji svých produktů či útulnou a kouzelnou degustační místností pro zákazníky.