La Baia del Sole Cantine Federici

Rodina Federici,původem z Ortonovo, v srdci oblasti DOC " Colli di Luni " má dlouhou zemědělskou tradici,kterou udržuje a předává od počátku 20. století.Od Andrea, Carla a Franca až do příchodu Isa a Giulia Federiciho, kteří se v roce 1985 obnovením starého venkovského domu v Luni rozhodli definitivně zaměřit na pěstování hroznů Vermentino a na výrobu jakostních vín.

 

 

Vinařství je rodinná tradice,která je provází od narození.Vášeň, trpělivost a zkušenost jsou prvky,které podporují jejich identitu vinařů.Rodina Federici o sobě říká,že se cítí jako velvyslanci kultury jejich země,která je vede k tomu,aby se chovali velmi šetrně k životnímu prostředí,klimatu,vinicím a lidem tak vyráběli výrazná vína s jedinečných charakterem,která mohou vyjadřovat  vůně a chuť Země,ze které pocházejí.

 

S cílem umožnit přesnější výběr hroznů se sklizeň provádí pečlivě ručně a všechny procesy hospodaření ve sklepě jsou sledovány s téměř posedlou pozorností majitelů.

Od okamžiku kdy jsou hrozny přivezeny do sklepa během vinifikace,nalahvování a následné zrání kdy se lahve uloží do sklepa,který je chrání silnými kamennými zdmi.

 

Baia del Sole Cantine Federici se může také chlubit svou výstavní plochou věnovanou propagaci a prodeji svých produktů a nebo svou útulnou degustační místností pro zákazníky.