GIAVI

Na půli cesty mezi majestátními Dolomity a Benátskou lagunou

 

Kopec Monticella byl po staletí zdrojem inspirace. Políbený dokonalou expozicí a oblíbený úrodnou půdou zasvěcenou vinařství. Krajině vzdal v 16.století hold umělec Cima da Conegliano ve svém obraze ,,St. Elena " , dnes zdobící galerii National Gallery of Art ve Washingtonu. Zde koupil na počátku 20.století Francesco Giavi cenný statek a položil základy stejnojmennému vinařství. Francesco pobýval téměř trvale v New Yorku, kde šířil osvětu rodné vlasti dovozem potravin a vína.

 

 

Šumivé víno Giavi se rodí z citlivé péče o všechny detaily. Od pěstování vinné révy až po plnění do lahví. Jsou to vína, která krásně vyjadřují terroir ze kterého pocházejí. Každé z nich má svou vlastní osobnost a funguje v jakékoli roli pohostinnosti, od formálních momentů až po gastronomické zážitky.

 

 

Za svou historii se vinařství Giavi stalo velvyslancem a představitelem jedinečného území na půli cesty mezi majestátními Dolomity a Benátskou lagunou. Právě ze zdejších kopců , někdy mírných, častěji strmých a drsných, a díky zkušenostem generací farmářů se vyrábí nejuznávanější a nejmilovanější italský sekt. Společnost Giavi prošla v posledních letech důležitým vývojem a od roku 2015 uvádí její směr rodina Moschetta.