Casali viticultori

,, Skvělé víno se rodí na révě a roste ve sklepě "

 

Historie Casali Viticultori započala v roce 1900, kde se Giuseppe Casali rozhodl udělat z vína, které vyrábí pro rodinnou spotřebu, plnohodnotný podnik. První vinný sklep Scandiano, vedle historického zámku Rocca dei Boiardi, byl brzy příliš malý a rostoucí úspěch vinařství na trhu a následné zvýšení produkce znamenaly přestěhování do současné základny v Pratissolo di Scandiano.

 

Vinařství Casali Viticultori se stalo měřítkem ve výrobě vína Reggio a od roku 2014 se začlenilo do skupiny Emilia Wine Group, která s více než 700 členy obhospodařuje vinice o rozloze asi 1 870 hektarů mezi řekou Po a Apeninami.

 

Certifikace a udržitelnost : 

Pozornost k místní kultuře se tu přirozeně snoubí s respektem k životnímu prostředí. Citlivost k přírodě, která byla v Casali Viticultori vždy přítomná, vyústila ve výrobu použitím čisté energie a k definování integrovaných protokolů pěstování hroznů zaměřených na respektování člověka a životního prostředí. Cílem vinařů je poskytnout záruku maximální kvality v celém výrobním řetězci, a to v plně transparentním rámci.

 

 

Teritorium : 

Pratissolo di Scandiano, sídlo společnosti, se nachází mezi vysokými pláněmi a kopci Reggio.Jedná se o oblast, která uchovává stopy sahající až do neolitu a jejíž historie měla za epicentrum Rocca dei Boiardo ve Scandianu, rodiště slavného básníka Matteo Maria Boiardo. I z enogastronomického hlediska je to velmi zajímavé místo - kolébka produktů jako Parmiggiano Reggiano, tradičního balzamikového octa z Reggio Emilia, uzeného masa a samozřejmě vína. 

 

Na kopcích Reggio je jílovitá půda, která vystavená slunci, dává ideální podmínky pro pěstování vinné révy. Další zvláštností jsou skály bohaté na křídu, typické pro podhůří Reggio Emilia. Takzvaná sádrová žíla prochází obcemi Vezzano sul Crostolo, Albinea a Scandiano a nabízí optimální podmínky pro vinařství. Zejména odrůda Spergola zde nachází svou ideální kolébku.