Nera - Caven

Le Coppelle D.O.C.G.

Region Lombardie
Typ Červená vína
Odrůda Nebbiolo
Druh Suché
Teplota servír. 18°
Rok 2015
Objem 0,75 l
×

522 Kč / ks

Skladem

Pro tuto novou řadu vín bylo vybráno jméno podle dávné civilizace Camuna, jejíž pozůstatky byly nalezeny ve vinicích Caven, které dokazují jejich přítomnost ve Valtellině. Coppelle jsou hemisférické rytiny vytesané do skály, pravděpodobně spojené s nějakým druhem kultu předků spojeného s přírodou. Nejpravděpodobnější hypotézy jsou kulty spojené s vodou, které museli sbírat dešťovou vodu k zavlažování země.

Území, které osobně sledoval enolog Stefano Nera a jeho spolupracovníci, se nachází na straně Rétských Alp od východu na západ s jižními expozicemi umístěné v oblasti produkce Valtellina Superiore Sassella v nadmořské výšce mezi 300 - 400 m.n.m. v obcích Sondrio a Castione Andevenno. Dobře propustná, písčitá půda, středně hluboká.
Vinná réva částečně pochází z terasovitých vinic starých více jak 60 let a částěčně z vinic novějších, kde byly zakořeněné vinice Chiavennasca. Staré vinice tak dají vínu strukturu, vytrvalost a chuť. Nové vinice dodají vínu vůni, čerstvost a nádherné, brilantní, rubínově červené barvy. Můžeme si všimnout sladkosti tříslovin, které jsou částečně způsobeny zušlechtěním dřeva, ale především sestavením dvou druhů hroznů.

  • VZHLED: brilantní rubínově červená

  • CHUŤ: harmonické, elegantní, zakulacené

  • AROMA: intenzivné s nádechem fialek

  • SNOUBENÍ POKRMŮ: těstoviny, risotto, bílá a červená masa, sýry

  • ALKOHOL: 13 % vol

  • POTENCIÁL VÍNA: střední archivace 6-7 let

Jsme výhradní dovozce, jinde tato vína nenajdete

Osobně vybraní vinaři, kteří mají příběh

Každému věnujeme maximum péče